Festivalis

2015 metais Vilniaus šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšte įrengus didžiausią šiaurės rytų Europoje karilioną, kurį sudaro 61 varpas, surengti keli koncertai, sukėlę didžiulį sostinės gyventojų ir svečių susidomėjimą. Todėl praėjusiais metais organizuotas pirmasis Vilniaus kariliono festivalis, paįvairinęs kultūrinę miesto programą ir sutraukęs apie 5000 įvairaus amžiaus klausytojų. 

Šiemet jis išaugo į tarptautinį renginį. Net septynis nemokamus koncertus surengs karilionieriai iš Japonijos, Belgijos, Ispanijos, Olandijos, Lenkijos, Prancūzijos ir Lietuvos. Jie karilionu gros tiek kitų autorių, tiek savo kūrybos žinomus ir naujus kūrinius. 

Kariliono muzika geriausiai girdima Dominikonų vienuolyno bažnyčios šventoriuje (Vasario 16-osios g. 11) arba atnaujintoje Lukiškių aikštėje, tad kviečiame patogiai įsitaisyti ir smagiai praleisti trečiadienio vakarus. O esant blogam orui koncertai bus įgarsinti pačioje bažnyčioje. 

Antrasis Vilniaus kariliono festivalis vyks liepos 11 – rugpjūčio 22 dienomis, kiekvieną trečiadienį, po vakaro Mišių, Dominikonų vienuolyne. Koncertų pradžia – 19 val. Tikimės, kad Vilniaus kariliono festivalis taps gražia miesto kultūrine tradicija.